• sr@psdelta.com

راهکار ویدئوکنفرانس

ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس، نوعی الگوبرداری از ملاقات انسان ها در محیط اجتماعی به کمک تکنولوژی است. اجازه دهید یک نشست حضوری را تصور کنیم که در آن صحبت می کنیم، گوش می کنیم، تصویر و یا سندی را به دیگر اعضای نشست نشان می دهیم، در یک جلسه ویدئوکنفرانس می توانیم همین اعمال را حتی برای نقاطی با فرسنگ ها فاصله انجام دهیم. مطمئن هستیم که یک ملاقات حضوری بهترین راه ارتباط می باشد ولی ویدئوکنفرانس جایگزین مناسبی است که مزایای بیشماری را نسبت به ارتباط رو در رو در اختیار ما می گذارد.  

ارتباطات ویدئوکنفرانس در بستر IP انجام می گردد. امروزه شبکه ی IP با توپولوژی های مختلف و به ویژه از طریق شبکه ی جهانی اینترنت باعث پیدایش نسل جدیدی از ارتباطات بین انسان ها شده است .

مزایای استفاده از ویدئو کنفرانس

·         ارتباط سمعی بصری

ملاقاتی که انسان با تمام اعضای بدن و به روشی موثر برای انتقال مفاهیم از آن استفاده می کند. در ارتباطات ویدئوکنفرانس ، درک کاملی از ملاقات های رو در رو را تجربه می کنیم . همچنین می توانیم از ابزار ارتباطی دیگری برای تکمیل و درک بهتر مطلب استفاده نمائیم.

·         صرفه جویی در زمان

این روز ها برای همه ی ما ، کمبود زمان و بهره وری بیشتر از آن به عنوان یک دغدغه بزرگ مطرح است. زمان یکی از مهمترین سرمایه های هر سازمانی است که بر خلاف سرمایه های مادی قابل برگشت نیست. سامانه های ویئوکنفرانس می تواند موجب جلوگیری از اتلاف زمان و بهره وری بیشتر سرمایه ی انسانی گردد. شاید برای همه اتفاق افتاده باشد که زمانی از روز و یا هفته کاریشان رابرای یک سفر صرف کرده باشند. ترافیک ، تاخیر در پرواز و زمان مورد نیاز برای رفع خستگی سفر را می توان از اتلاف وقتی به شمار آورد که بهتر است آن را صرف کار های مفید تر کرد.

·         صرفه جویی در هزینه

شاید در اولین نگاه به صرف هزینه های سفر و اقامت فکر کنیم ولی چنین نیست و بسیاری از هزینه ای غیر مستقیم مثل هزینه دوری از آغوش خانواده ، هزینه التیام خستگی های ناشی از سفر و هزینه هایی که برای دوری منابع انسانی از محیط کاری پرداخت می کنیم بیش تر از هزینه های مستقیم سفر و اقامت است. البته هزینه های سفر و اقامت کم نیست و سر بار مالی زیادی به همراه دارد. هزینه های مستقیم سفر که مشتمل بر بلیط ، استهلاک وسایل نقلیه ، سوخت ، اقامت ، حق ماموریت ،  تغذیه و پذیرایی است ، سالانه هزینه ی زیادی را بر دوش سازمان ها تحمیل می کند.

·         کاهش ریسک

وقتی از ریسک صحبت می کنیم ، از یک نسبیت صحبت می کنیم که اگر میزان آن را بر اساس درصد احتمال بیان کنیم ، برای سازمان های مختلف ، ریسک پذیری های مختلفی را خواهیم داشت . ریسک هایی مثل تاخیر و یا خرابی وسیله نقلیه ، شرایط جوی و مشکلات مسیر های رفت و آمد می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به بار بیاورد. خسارت هایی که با استفاده از ویدئوکنفرانس ، درصد وقوع  آنها صفر شده و یا کاهش می یابد.

·         بهره وری بیشتر از منابع انسانی

زمانی که یک استاد پروازی صرف می کند تا از شهری به شهری دوردست طی کند تا خدمتی آموزشی را ارائه کند را در نظر بگیرید، وقت اساتید آموزشی و یا دیگر منابع انسانی مثل مدیران و یا کارشناسان ارشد می تواند در طول مسافرت های کاری بارها در اختیار افراد متعددی قرار گیرد.

با ویدئوکنفرانس می توانیم استاد را بدون جا به جایی به چندین شهر و کلاس آموزشی ببریم. ویدئوکنفرانس از طریق کاهش هزینه های ناشی از صرف زمان می تواند باعث بهبود در بهره وری از منابع انسانی گردد.

کاربرد های ویدئوکنفرانس

 • تجارت

 • صنعت

 • پزشکی

 • آموزش

 • مدیریت بحران

راهکار ویدئوکنفرانس دلتا

با راهکار ویئوکنفرانس دلتا ، می توانید تمام تجهیزات و پلتفرم های مختلف را یکپارچه نمائید.

با راهکار ویدئوکنفرانس دلتا ، تکنولوژی های پیشرفته ی ویدئو را در اختیار خواهید داشت . شرکت کنندگان در جلسات ویدئوکنفرانس می توانند تجربه متفاوتی از یک مکالمه ی پایدار با امکان به اشتراک گذاری منابع را داشته باشند. به اشتراک گذاری منابع به شرکت کنندگان در جلسه ویدئوکنفرانس این امکان را می دهد تا اسناد مختلفی مثل فایل های  پاور پوینت ، اکسل ، پی دی اف و حتی فایل های صوتی را به دیگر شرکت کنندگان ارائه دهند. کدک های صدایی که راهکار ویدئوکنفرانس دلتا ارائه می دهد باعث حذف اکو و نویز می گردد و به بهبود کیفیت صدا کمک می نماید.

 

  • ارتباط ویدئوکنفرانس با کیفیت صدا و تصویر HD

راهکار دلتا با بهره گیری از پروتکل های رمزگذاری H.264 VBR / CBR برای ویدئو و کدک های فشرده سازی G.711 ، G.723 و GIPS برای صدا باعث اطمینان از پایداری صدا و تصویر در شرایط مختلف پهنای باند شبکه شما می گردد. راهکار دلتا توانمندی ارائه رزولوشن ویدئویی با کیفیت 1080P را دارد.

  • به اشتراک گذاری صفحه دسکتاپ و برنامه های کاربردی

راهکار ویدئوکنفرانس دلتا ، ترکیبی از عمده ویژگی های وب و دیتا برای انتقال مفاهیم ارتباط می باشد. امکان به اشتراک گذاشتن دسکتاپ و یا برنامه های کاربردی مثل اکسل ، پاور پوینت و پی دی اف می تواند ارزش بیشتری به ارتباط ایجاد شده از طریق ویدئوکنفرانس ببخشد. به اشتراک گذاری منابع می تواند در مقاصد ارتباطی گوناگون به ویژه اهداف آموزشی مورد استفاده قرار گیرد.

  • قابلیت رکورد جلسات بدون نیاز به پرداخت هزینه بیشتر

راهکار دلتا می تواند بدون هیچ محدودیتی جلسات ویدئوکنفرانس را رکورد نماید ، در اکثر راهکار های ارائه شده توسط برند های دیگر ، هزینه های رکورد جلسات بسیار بالاست و کاربران این سیستم ها مجبورند مبلغ هنگفتی را برای این منظور پرداخت کنند. درراهکار ویدئوکنفرانس دلتا نیاز به لوازم ذخیره سازی جانبی ندارید و به راحتی می توانید جلسات خود را روی کامپیوتر و یا سرور های داخل سازمان رکورد نمائید. اساسا رکورد جلسات ویدئوکنفرانس برای بررسی بیشتر و یا استفاده افراد غائب مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال جلسات آموزشی که نیاز به بازبینی مجدد توسط مخاطبین دارد.

  • ترکیب کردن تصاویر در یک نقطه بدون نیاز به ابزار اضافی

در راهکار ارائه شده توسط دلتا دیگر نیازی به پرداخت هزینه ای اضافی برای میکس کردن تصویر ندارید. با راهکار دلتا می توانید تا 6 تصویر از فرمت های مختلف ویدئویی را که از دوربین های متفاوت دریافت می شوند را میکس و ارسال نمائید .

برخی دیگر از ویژگی های راهکار ویدئوکنفرانس دلتا

 •  نصب نسخه ی سرویس دهنده بر روی سرور و امکان نصب نسخه های کلاینت بر روی پایانه ها به صورت نامحدود
 • مدیریت کامل به دسترسی های کاربران برای تامین امنیت ارتباط و بهبود کارایی
 • امکان اتصال به جلسات از طریق پایانه های موبایل ، لپ تاپ ، تبلت و کامپیوتر های شخصی
 • امکان اتصال به پایانه های سخت افزاری برند های مختلف مثل سونی ، سیسکو ، پلی کام و لایف سایز
 • امکان برقراری ارتباط با تلفن های تصویری از برند های مختلف مثل یالینک و گرند استریم
 • هزینه مناسب به نسبت دیگر راهکار های ارائه شده در بازار
 • اتصال چند منظوره متناسب با زیرساخت و پهنای باند شبکه های مختلف ارتباطی
 • ویژگی اهراز هویت و رمزگذاری با پروتکل AES 128-bit برای امنیت بیشتر
 • امکان برقراری  ارتباط چند طرفه بدون نیاز به پرداخت هزینه زیاد از طریق MCU تعبیه شده
 • مجهز به وایتبرد نرم افزاری دیجیتال
 • امکان انتقال فایل بین پایانه ها
 • امکان اتصال دو مانیتور به هر یک از پایانه ها
 • امکان رای دهی و نظر سنجی

 

دانلود کاتالوگ فارسی ویدئوکنفرانس دلتا کانکت

نویسنده : سیروس رضایی