در اختتامیه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه، دست‌اندرکاران فین استارز در فرابورس طی بیانیه‌ای تعهد خود را برای تلاش به منظور رفع چالش‌های فناورانه صنایع مالی کشور از جمله بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه اعلام کرده و از همه صاحب‌نظران، سرمایه‌گذاران، مدیران و سایر فعالان اکوسیستم نوآوری دعوت کرده‌اند برای کمک به توسعه کسب‌وکارهای نوپای فین‌تک به فین استارز بپیوندند.

در بیانیه پایانی فین استارز آمده است که اکنون با توجه به نیاز روزافزون کشور به توسعه صنایع داخلی و ارتقای تولید، رسالت متعالی فین استارز از یک سو رفع بهینه نیازهای صنعت مالی با استفاده از توان تکنولوژیک کسب‌وکارهای خلاق و نوآور و از سوی دیگر کمک به رشد این کسب‌وکارها از طریق جذب سرمایه‌های مالی، فنی، مدیریتی و توسعه بازار در جهت پیشرفت اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی است.

ادامه متن بیانیه فین استارز که توسط فرابورس برگزار شده به شرح زیر است: آینده صنعت مالی کشور در گروی توجه ویژه به حوزه تکنولوژی‌های مالی و حمایت از آن است؛ چراکه نوآوری‌های روزافزون و فناوری‌های نو، محرک تغییرات بنیادین در اکوسیستم خدمات مالی و عاملی توانمند برای تحولات اساسی در فضای کسب‌وکارهای مالی به شمار می‌آید.

بر این اساس، ما اهالی فین استارز، با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب که مهم‌ترین ظرفیّت امیدبخش کشور را نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی معرفی کرده، تعهد خود را برای تلاش بی‌وقفه به منظور رفع چالش‌های فناورانه صنایع مالی کشور از جمله بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه اعلام می‌داریم و در این راستا می‌خواهیم همه کسب‌وکارهای فعال از جمله نهادهای مالی، بانک‌ها و بیمه‌ها قبل از هرگونه مذاکره با شرکت‌های خارجی، چالش‌های تکنولوژیک خود را در وهله اول به فین استارز اعلام کنند و درصورتی‌که توان داخلی برای حل آن موجود نبود به تامین‌کنندگان خارجی مراجعه شود.

از آنجا که تعلل نهادهای مسئول برای توجه ویژه به حوزه تکنولوژی‌های مالی، نتایج زیان‌بار و چه بسا جبران‌ناپذیری من‌جمله وابستگی تکنولوژیک به سایر کشورها را به همراه خواهد داشت، ما اهالی فین استارز خواستار آن هستیم که نهادهای ناظر، قانون‌گذاران، سیاست‌گذاران و تصمیم‌گیران حوزه اقتصاد کشور از جمله مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس شورای اسلامی، قوه قضائیه، قوه مجریه و سازمان‌های وابسته با توجه به سرعت رشد تکنولوژی‌های مالی و نیاز مبرم کشور به فعالیت کسب‌وکارهای نوآور در این صنعت، برای رفع چالش‌های قانونی و مقرراتی در کنار ما به پیشرفت این حوزه کمک کنند.

در این راستا فین استارز به عنوان مجمعی از نمایندگان کسب‌وکارهای فین‌تک آمادگی دارد قبل از تصویب هرگونه مستند در حوزه تکنولوژی مالی به بررسی کارشناسی آن مقررات پرداخته و به نهاد مربوطه مشورت دهد.

هدف فین استارز، تبدیل شدن به یک خط توسعه‌ای برای کسب‌وکارهاست و در حاشیه آن خدمات متنوع فین استارز ارائه خواهد شد. ما فین استارزی‌ها از همه صاحب‌نظران، سرمایه‌گذاران، مدیران و سایر فعالان اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی به ویژه در حوزه خدمات مالی دعوت می‌کنیم به فین استارز بپیوندند و در راستای نیل به این هدف متعالی در کنار ما گام بردارند.

به گزارش ایسنا فین‌استارز از سال ۲۰۱۶ آغاز به کار کرده و سال جاری برای چهارمین دوره پیاپی برگزار شد که مجموعه‌ای از خدمات از جمله جذب سرمایه، منتورینگ و برندینگ را به کسب‌وکارهای نوپا ارائه می‌دهد و زنجیره‌ای از برنامه‌ها و رویدادهای مختلف از جمله فین‌استارز پلاس را شامل می‌شود.

رویداد نمایشگاهی فین استارز پلاس همزمان با دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با حضور فعالان اکوسیستم نوآوری، استارت‌آپ‌های فین‌تک، صاحبان ایده، شتاب‌دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه از دوم تا پنجم اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شد تا مجالی برای شبکه‌سازی، دیالوگ سازنده‌، معرفی ایده‌ها و فرصت‌آفرینی در فضایی تعاملی باشد.
منبع خبر: نت استاک