TalkMaster Focus نرم افزار کنترل و مدیریت برای پیجینگ و ارتباطات اینترکام است. این برنامه بر روی رایانه ویندوز شما اجرا می شود و به شما امکان می دهد صفحات ایجاد کنید یا با اینترکام در شبکه خود ارتباط برقرار کنید. این مجموعه نرم افزار برای مدیریت عملیات اینترکام و آدرس عمومی از طریق شبکه های IP طراحی شده است. این نرم افزار کنترلی با امکانات کامل بدون هیچ گونه شارژی با هیچ آمپر یا اینترکام ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد یک صفحه بسازید یا از طریق یک کنسول کامپیوتری با تمام دستگاه های داخلی خود صحبت کنید. این شامل یک ویژگی پیچیده fail-over است، بنابراین اگر کنسول اول کار نمی کند، به طور خودکار به یک کنسول رایانه سطح دوم یا حتی سوم تغییر می کند. این نرم افزار کاربردی پیجینگ تحت شبکه شامل عملکردهایی مانند صحبت کردن و گوش دادن، پیجینگ، و مدیریت اینترکام و تقویت کننده ها از رایانه ویندوز شما است.
 

نرم افزار پیچینگ IP

نرم افزار پیچینگ IP یکی از ابزارهای شبکه است که با کمک آن می‌توانید سیستم‌های فراخوان خودتان را مدیریت کنید. در این جا ما به بررسی سیستم پیجینگ مبتنی بر IP می‌پردازیم و سعی می‌کنیم که تا انتهای این مقاله شما را بیشتر با نرم افزار کنترل سیستم پیجینگ آشنا کنیم.
 

سیستم پیچینگ IP چطور کار می‌کند؟

در ابتدا باید بدانیم در سالن های بزرگ، فروشگاه ها، مدارس، بیمارستان و یا اماکن عمومی استفاده از سیستم‌های پیچینگ یا فراخوان یک الزام است. مشکلی که در سیستم‌های سنتی وجود داشت آن بود که در صورت فراخوان کردن شخص و یا اعلام یک پیام، تمامی بلندگوها (اسپیکرها) در محیط با هم به صدا در می‌آمدند. برای رفع این مشکل متخصصین سعی کردند که از چند کلید استفاده کنند یا آنکه از سیستم‌های چندگانه پیجینگ استفاده کنند. اما با آمدن شبکه‌های کامپیوتری و امکان استفاده از IP آدرس‌ها زمینه بازی به کلی تغییر کرد.

با استفاده از یک سیستم پیچینگ IP می‌توانید مشخص کنید که کدام یک از اسپیکرها (یا بلندگوهای) شما به صدا در آید. این موضوع به خصوص در زمانی که شما باید فرخوان‌های مختلفی را در بخش‌های مختلف یک سازمان بزرگ و گسترده انجام دهید واقعا یک نعمت است. با نرم افزار پیجینگ در سیستم پیچینگ IP شما می‌توانید بلندگو و یا بلندگوهای مورد نظر را انتخاب کنید و بعد از آن اقدام به فراخوان کردن و یا پخش پیام از پیش تعیین شده کنید. یک نمونه پرکاربرد از این ابزار را می‌توانیم در فروشگاه‌های بزرگ شاهد باشیم. در این فروشگاه‌ها برخی از اسپیکرها در حال پخش موزیک هستند. در حالی که در برخی از غرفه‌ها بسته به نوع محصول پیام‌های تبلیغاتی پخش می‌شود. در عین حال متصدی نگهبانی و اطلاعات نیز می‌تواند بر حسب موضوع از یک اسپیکر برای اعلام هشدارها استفاده کند. این موارد بدون هیچگونه اختلال در کار سیستم انجام می‌شوند.
 

برای بررسی کالاهای مورد نیاز سیستم پیجینگ می توانید اینجا کلیک کنید 
 

آشنایی با نرم افزار پیچینگ

لازم به گفتن نیست که پیش از آنکه اقدام به استفاده از نرم افزار پیچینگ کرده باشید، باید یک شبکه منظم از اسپکرها و میکروفن‌ها را نصب کرده باشید و از طریق یک سوئیچ (یا‌هاب مرکزی) این امکان را فراهم کرده باشید که بتوان به IP آدرس‌های آن‌ها دسترسی داشت. اگر این شبکه را در اختیار دارید، میتوانید از نرم افزار پیچینگ به عنوان یک سیستم و داشبورد مدیریت استفاده کنید.
 

ویژگی های نرم افزار سیستم پیجینگ 

• بهره‌گیری از انواع اسپیکرIP و اسپیکر آنالوگ برای پخش پیام
• سطح اعتماد پذیری بالا و اطمینان از کارکرد حتی در زمان‌های شلوغ
• امکان برنامه‌ریزی زمانی برای پخش برخی از پیام‌ها در ساعت‌های مشخص (برای مثال بسته و یا باز شدن فروشگاه و یا زمان حرکت قطارها)
• امکان ترکیب با دوربین‌های نظارتی
• امکان اضافه کردن انواع فایل‌های صوتی و پیام‌های از پیش تعیین شده برای موقعیت‌های خاص
• امکان زونبندی نامحدود بلندگوها و اسپیکرها برای مدیریت بهتر پخش پیام‌ها
• امکان توسعه بدون محدودیت و مدیریت تمام IP آدرس‌های مرتبط به آن ها
• قابلیت تنظیم نرم افزاری صدا برای زمان‌های خلوت و شلوغی؛
 

سخت افزار‌های مورد نیاز برای نرم افزار پیچینگ IP

در یک سیستم پیچینگ بر مبنای IP شما نیازمند سخت‌افزارهائی هستید تا داشبورد مدیریت شما بتواند به خوبی عمل کند. در اینجا برخی از این ابزارها را به شما معرفی می‌کنیم. البته در جای خود هر کدام را به صورت دقیقتر بررسی خواهیم کرد.

آمپلی فایر IP

این دیوایس دارای یک یا دو پورت اترنت ورودی است. وظیفه این آمپلی فایر آن است که پیام را از کابل اترنت دریافت کرده و به اسپیکر تحویل دهد، در عین حال این آمپلی فایر امکان کنترل توسط نرم افزار پیجینگ را دارد. با نصب این آمپلی فایر IP قبل از اسپیکر می‌توانید آمپلی فایر خودتان را در نرم افزار پیجینگ IP انتخاب کرده و پیام را برای پخش در آن ارسال کنید. در زیر تصویری از این آمپلی فایل نشان داده شده است.

اسپیکرهای IP

اسپیکرهای IP کاری مشابه با آمپلی فایرهای IP انجام می‌دهند. آن‌ها به یک کابل اترنت شبکه متصل می‌شوند و پیام‌ها را به صوت تبدیل می‌کنند. هر اسپیکر IP در خود یک IP آدرس و یک داخلی یا اکستنشن IP را ذخیره می‌کند که با کمک آن در شبکه شناسائی می‌شود. بسته به نوع اسپیکر توانائی‌های مختلفی در اختیار نرم افزار پیجینگ IP قرار می‌گیرد. برای مثال امکان کم و یا زیاد کردن صدای اسپیکر یکی از این موارد است. در تصویر زیر یکی از اسپیکرهای IP به کار رفته در سیستم پیجینگ IP نشان داده شده است.

بلندگوهای IP ضد آب و ضد گرد و غبار

برخی از اسپیکرهای IP برای مصارف داخل ساختمان کاربرد دارند و در برابر شرایط محیطی مقامت کمی دارند و تن صدای آن‌ها برای محیط‌های بیرونی مناسب نیست. ولی بلندگوهای IP ضد آب و بلندگوهای IP ضد گرد و غبار بسته به سطح حفاظت آنها می توانند برای محیط های بیرونی مورد استفاده قرار گیرند. نرم افزار پیجینگ می‌تواند از بلندگوی مشخص شده هم برای پخش پیام استفاده کند.
 

ترکیب اسپیکر و دوربین در سیستم‌های پیجینگ IP

یکی از موارد پرکاربرد نظارتی ترکیب کردن دوربین‌های نظارتی و اسپیکرهای محلی است. در این روش نگهبانان و یا ماموران نظارتی می‌توانند پیام‌هائی را برای یک حوزه مشخص و در حال رصد خودشان پخش کنند. در این روش دوربین و اسپیکر در یک حوزه مشخص قرار می‌گیرند و کاربر می‌تواند به نسبت اقدامات انجام شده پیام‌های هشدار و یا اعلام‌هائی را به افراد ارائه کند.

در تصویر زیر یک مدار از چنین فرایندی نمایش داده شده است.


 
البته شرکت اتصال صوت توانسته است پکیجی شامل دوربین و بلندگوی IP را با یک پورت شبکه که به وسیله جریان PoE تغذیه می شوند را تولید نماید و شما به راحتی می توانید از طریق اینترکام های تصویری تحت شبکه و یا تلفن های تصویری تحت شبکه با آنها تماس بگیرید. 
 

برای بررسی کالاهای مورد نیاز سیستم پیجینگ می توانید اینجا کلیک کنید 
 

خرید نرم افزار پیجینگ IP

در این مقاله ما برخی از تجهیزات و نرم افزار پیجینگ IP را معرفی کردیم. شما می توانید برای خرید انواع سخت‌افزارها، کابل‌های شبکه، اسپیکرها، تلفن ها و اینترکام های صنعتی، نرم‌افزارها و آمپلی فایرهای مورد نیاز برای راه‌اندازی یک سیستم پیجینگ IP از کارشناسان ما مشاوره بگیرید. همچنین کارشناسان ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهند بود و اگر شما نیاز به دمو، بازدید از شوروم و یا بازدید از محل انجام پروژه داشته باشید، در کمترین زمان ممکن هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد. 
 

برای مطالعه بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید:

لیست مقالات : بیش از صد مقاله در حوزه سیستم های پیجینگ

راهنمای سیستم پیجینگ

راهنمای آمپلی فایر تحت شبکه

راهنمای بلندگوهای تحت شبکه

راهنمای اینترکام تحت شبکه

راهنمای تلفن صنعتی

مطلب در حال به روز رسانی است*
1403/02/01